Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zenit Čáslav x Slavia Praha

Zenit Čáslav x Slavia Praha

Utkání venku - so 28.8.2010

Výsledek utkání: 0:1 (0:1)

Góly: Mareš - 1

Hodnocení zápasu z pohledu soupeře:

Soupeře zvučného jména přivítali v sobotu na svém hřišti mladší žáci Zenitu. S béčkem Slavie Praha sehráli rovnocenou partii, když o osudu utkání rozhodla branka Pražanů ze druhé minuty.

Utkání začalo pro domácí šokem – v čase 1:23 poprvé inkasovali. Rychlý útočník proběhl obranou a tváří v tvář Tuzarovi nezaváhal. Domácí se naštěstí rychle otřepali a začali se tlačit na polovinu hostí. Nicméně červenobílí se představili jako velmi zdatný soupeř a v prvním poločase mladým zeniťákům dovolili pouze jednu šanci. Na křížný pas si naběhl Patočka, ale jeho oblouček minul bránu.

Druhé dějství začali náporem hosté a Brabec uhájil svou svatyni před pohromou s vypětím sil a dávkou štěstí. Nicméně šance na vyrovnání žila až do konce utkání. Z červenobílého sevření se Čáslav sice vymanila, ovšem do vyložené šance se nedostala a tak utkání skočilo spravedlivou jednogólovou výhrou hostí.

„Slavia nám ukázali naše nedostatky. Předčili nás ve dvou základních činnostech – agresivitě a rychlosti myšlení. Jejich reakce na dění na hřišti byly zkrátka rychlejší. I když jsme v přípravě odehráli zápasy se silnými (i extraligovými) týmy, potřebujeme jich daleko více. Jedině tak se můžeme třeba právě Slavii vyrovnat. Kluky chválím za bojovnost, touhu poprat se s výsledkem. Ze zklamání se musíme otřepat a připravit se na Žižkov. Tam pojedeme se snahou zahrát co nejlépe a samozřejmě vyhrát.“